Õpetajad Tallinnas

Leino Laurimäe

Mäletan lapsepõlves nähtud filmi "XX sajandi piraadid", mis inspireeris mind hakkama tegelema karatega. See oli 1983. a kui läksin Lembit Kolgi trenni. Karatest tuli ka teadmine, et lisaks füüsisele on "midagi veel", mis annab meile väge. Hiljem, juba TTÜ Energeetikateaduskonnas õpingute ajal, puutudes kokku taijiga, sain teada, et see on eluenergia, mida hiinlased kutsuvad chi. 

1994. a oli osalesin esimest korda Rein Siimu taiji harjutuses, milliseid ta pärast Soome emigreerumist regulaarselt Eestis läbi viis. Seejärel harjutasin paar aastat Maret Mursa juhendamisel, kes arendas tollal Rein Siimu koolkonda Eestis. Kui Maret Mursa lahkus Eestist 1996. a Soome, Aleksanderi tehnikat õppima, võtsin mina üle tema töö taiji õpetajana Eestis.

Õppisin Rein Siimult kahekümne aasta jooksul, kuni tema lahkumiseni 2015. a taijid ja teisi energiaharjutusi, inimpsühhika eripärasid ja vaimse hügieeni ehk meele rahustamise tehnikaid.

Õpetamise juures pean oluliseks nii õpetaja kui ka õpilase kannatlikkust - tasa sõuad, kaugele jõuad. Nüüdseks 20 aasta pikkune taiji õpetamise kogemus on avardanud mu silmaringi ja rõõmustan üha õpilaste arengu üle.


Kontakt:
Tel 533 07 535
info(ät)taiji.eeAnn Vainlo


Loodusega juba sünnist saati lähedalt kokku puutudes tajusin, et kõik on muutumises. Isegi mägioja, mis tohutu kiirusega liustikelt ja allikatest vabaneb peab teekonnal väikesi vahepeatusi. Selles on midagi, mida ise kohe ei mõista. Alustasin otsinguid, mis aitaks loodust ja seega ka iseennast paremini mõista…

Ühel päeval näitas hea sõber mulle ühel hilisel õhtutunnil tiigriharjutust. Ma pidin naeru kätte ära surema. See nägi välja lihtsalt väga naljakas, aga miski mind puudutas.

Ühel päeval, umbes kümme aastat tagasi sain sama sõbra käest teada, et Rein Siim annab Tallinnas harjutust – läksin ja jäin. On olnud erinevaid aegu, taiji on aidanud end tasakaalus hoida, asju paremini hoomata. Tänaseks on lisandunud veel suur huvi hiina medistiini vastu, millega nüüd süvitsi tegelen.

Ahjaa, taiji ei ole helesinine tablett, mis ühe korraga selgeks saab ja kõik ilmaimed tekitab/loob. Pikaajalise harjutamise järel muutub elu hoomamatult suureks ja piirideks jääb vaid sinu enda mõttemaailm. Kel kannatust ja soovi maailma laiemalt tunnetada, olete oodatud!


Kontakt:
Tel  51 054 86
info(ät)taiji.ee


Andrus Reinson


Kontakt:
Tel  51 007 23
andrus.reinson.1(ät)eesti.ee

Harry Aavekukk

Alustasin taiji harjutamist sajandivahetuse paiku Ivo juhendamisel kes Rein Siimu õpilasena suunas mind Reinu harjutustesse ja laagritesse nii Soomes, kui ka Eestis.

Vahepeal on olnud intensiivse harjutamise aegu, pause ja ka loobumist, kuid nagu hiljem selgus, oli seda kõike vaja selleks, et välja jõuda tänasesse päeva just sellisena.

Taiji on küll vaimne praktika, kuid selle praktiseerimiseks on vaja esimese asjana oma materiaalsed ja sotsiaalsed asjad korda saada. Samuti „ei ole vaja iga päev oma tervist parandada, vaid see tuleb korda teha ja siis unustada” (Rein Siimu tsitaat). Ei ole mõtet minna astraalrännakule, päevade kaupa mediteerida või istuda pimedas koopas, kui ei suuda hakkama saada igapäevaste väljakutsetega ega suuda hoida ja toetada oma lähirühma. Just 24/7 oma kehas kohal olla, hoolitseda eelkõige iseenda, seejärel ka oma lähedaste eest, on meie esimene ülesanne. Selleks, et sellest päriselt aru saada, tuleb elus väga palju läbi proovida, seejuures tuleb ette ka vigu. Kuid juba Winston Churchill ütles. et "tark inimene ei tee kõiki vigu ise, vaid annab võimaluse ka teistele"

Meil ei ole vaja midagi otsida väljastpoolt. Meil on kõik endal olemas. Tuleb see ainult üles leida. Kui Sul on küsimus, siis on Sul ka vastus. Taiji on abivahend selle vastuseni jõudmiseks.

Kontakt:
Tel 56 249 358
info(ät)taiji.ee