Raamat Rein Siim. Kulg 
Lisa ostukorvi
20 €

Raamat "Rein Siim. Kulg"

Sisututvustus

Rein Siim   (1938−2015) kuulub väe ja karisma poolest samasse ritta meie „rahvuslike aarete“ Gunnar Aarma, Heino Tiigi ja Vigala Sassiga. Teda iseloomustab see, et ta võttis korduvalt ette ja tegi ära pea võimatu. Pole ime, et ta on omaaegsete hulgas legend - suurem kui elu ise!

Rein Siim on Eesti karate vaimne isa. 1960ndate teises pooles pani ta koos maalikunstnikust abikaasa Ludmilla Siimu ja teadlaste Heikki Vallaste ja Mart Rosmanniga aluse Eesti karate kuulsusrikkale traditsioonile. Ka tänane Eesti karate seisab Rein Siimu ja ta esimeste õpilaste laiadel õlgadel.

Aga karatega ülespiitsutatud   yang - energiat pidi tasakaalustama   yin - pool. Samal ajal karate-buumiga saavutas Rein Siim kiiresti edu maalikunstnikuna. Hariduselt oli ta hoopis arhitekt, kuid selle kompenseeris tema fenomenaalne tahtejõud ning karatega tippvormi treenitud fokuseerimisoskus.

Oma elu teise poole elaski Rein Siim Soomes, pühendudes   taiji ’le. Nagu varem karate puhul, nii tõmbas teda ka   taiji   juures vaimsus ja vägi. Eesti taasiseseisvudes rajas ta oma tugeva   taiji -koolkonna ka siiapoole lahte.

Raamat on ühtaegu põnev ja dokumentaalne, toetudes mitmekümne Rein Siimu kaasteelise mälestustele. Paljud neist, näiteks Ludmilla Siim-Kaasinen, Jaak Kangilaski, Urmas Pedanik, Lembit Kolk, Heikki Vallaste, Maret Mursa on ise samuti oma koha Eesti kultuuriloos auga välja teeninud. Raamatut illustreerib üle saja foto ja haruldase dokumenti ning Rein Siimu olulisemate maalide värvilised reproduktsioonid.

Tutvustus
Pealkiri: Rein Siim. Kulg
Alapealkiri: Karate isa, taiji-meister, kunstnik ja piiride ületaja
Autor: Marion Pajumets
Kirjastus: Taiji Selts MTÜ
Ilmumisaasta: 2020
Keel: Eesti
Raamatu formaat: Kõvakaaneline
Lehekülgi: 376
Mõõdud: 235x165
Toimetanud: Epp Väli